Powrót na wystawy

Nareszcie powróciły wystawy! Po bardzo długiej przerwie z radością spakowałam samochód, zabrał dwa psy i ruszyłam w podróż do Jeleniej Góry! Wszystko po to by znów móc poczuć tą cudowną atmosferę wystaw!

Amar po raz pierwszy wystąpił w klasie weteranów. Zdobył najwyższe noty i tym samym rozpoczął swoją drogę ku tytule Championa Weteranów. Ahh, na samą myśl o tym, że ma już 11 lat kręci mi się w oku łza. Tym bardziej, że dziesięć lat temu, na tej samej wystawie Amar zakończył championa młodzieżowego. Trudno uwierzyć, że dziś prezentuje się już w honorowej, zasłużonej klasie weteranów.

Mimo wieku, Amar wygląd i prezentował się doskonale. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele wspólnych wystaw.

Swój debiut miała nasza młodziutka Neela. Wystąpiła w klasie młodszych szczeniąt. Występ zaliczymy do bardzo udanych. Neela cudownie współpracowała w ringu, pięknie się prezentowała, nawet ocena na stoliku nie była jej straszna. Otrzymała najwyższe możliwe oceny. Do zobaczenia na kolejnych wystawach!

Chluba Oli zawsze w dobrych rękach

Chwile, gdy nasz pies gorzej się czuje są okropnym przeżyciem dla każdego właściciela. Przecież chcemy aby nasze psy codziennie były w doskonałej formie i cieszyły się życiem przy nas przez bardzo długie lata. Czas gdy pojawia się choroba jest trudny. Zmartwienie, niepewność, złość, smutek, żal, lęk, strach, cierpienie to cały koktail przykrych emocji, które pojawiają się w nas wraz z chorobą pupila. W tych trudnych chwilach niezwykle ważna jest pomoc i obecność zaufanego lekarza weterynarii.

Pamiętajcie jednak, że gabinet weterynaryjny powinniśmy odwiedzać nie tylko wtedy gdy naszemu pieskowi coś dolega. Pamiętajcie o regularnych szczepieniach, odrobaczaniu oraz badaniach kontrolnych.

Bardzo ważne jest posiadanie swojego zaufanego lekarza weterynarii. My mamy to szczęście, że od wielu lat opiekuje się nami cudowna pani doktor – Anna Dybska. Zawsze służy nam pomocą i każdego dnia dba o zdrowie naszego psiego stadka. Dzięki niej czujemy się bezpiecznie. Doktor Ania jest nie tylko wspaniałym specjalistą ale przede wszystkich cudownych człowiekiem kochającym wszystkie zwierzęta.

Jeśli mieszkasz w Szczecinie, serdecznie polecam Ci korzystanie z jej pomocy. Doktor przyjmuje w gabinecie „Na Zielonym Wzgórzu” – ul. Szkoła 8, Szczecin (Bezrzecze). Numer kontaktowy: 606 217 682.

Gabinet znajdziesz też na Facebooku: Przychodnia weterynaryjna ” Na zielonym wzgórzu” sp z o.o.

Dieta Jolipet

Ci co znają mnie osobiście wiedzą, jak ważne jest dla mnie odpowiednie żywienie psów. Codziennie staram się dostarczać moim zwierzakom to, co najlepsze. Układam im diety, dobieram suplementy. Mocno wierzę, że odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na zdrowie, samopoczucie, a także wygląd moich piesków. 

Od początku prowadzenia hodowli szukałam najlepsze karmy, studiowałam ich składy i próbowałam najróżniejsze diety. Jako że żywienie moich piesków stało się jedną z moich pasji zdecydowałam się sama przygotowywać im posiłki. Żywienie to doskonale sprawdza się w moim psim stadzie, a ja mam pewność, że daje im tylko to, co najlepsze.

Gdy oddaje szczenięta do nowych domów zawsze staram się przekazać nowym właścicielom wiedzę na temat tego, jak ogromny wpływ na nasze zwierzaki ma dieta. Wiem, że nie każdy będzie chciał czy mógł gotować posiłki dla psa. Dlatego też jako hodowca staram się przedstawić te możliwości, które na dany moment są na rynku najlepszą opcją.

Dlatego dziś przychodzę do Was z moim nowym odkryciem, które uważam za naprawdę godne polecenia. Czy znacie karmę Jolipet? Jeśli nie, to zachęcam do tego, aby to zmienić.

Jedzenie Jolipet sprzedawane jest w formie małych zamrożonych krokietów. Ale nie jest to BARF! W jego skład wchodzą tylko i wyłącznie produkty najwyższej jakości, które nieustanie podlegają kontrolą jakości. Głównym składnikiem jest oczywiście mięso – zawsze świeżo przygotowywane mięso jakości Human Grade. Nie znajdziesz tam odpadków, szczątków tego, co nie zostało sprzedane w sklepach, zmielonych racic, wymion, piór czy innych tego rodzaju śmieci. Jolipet oferuje karmy monobiałkowe, a więc jest duża nadzieja na to, że znajdziesz odpowiedni produkt nawet dla psa alergika. Co najważniejsze, nie ma tam żadnej chemii, wzmacniaczy smaku, substancji uzależniających, konserwantów, barwników czy innych „cudów”. Karma jest wysoce przyswajalna i strawna, co oznacza, że dużo więcej dobrych i cennych składników zostaje w psie i jest wykorzystana przez organizm. Jeśli Twój pies nie lubi surowego, Jolipet może być spokojnie poddany obróbce termicznej.

Zapraszam do zapoznania się!

Dla tych co karmią pieski komercyjnymi mieszankami jest to MUST DO!!! W razie pytań, jak zawsze służę pomocą. 

https://www.jolipet.pl/

Narodziny szczeniąt

Nad ranem, w piątek 4-go czerwca 2021 na świat przyszło nowe pokolenie Australian Silky Terrierów „Chluba Oli”.

Mamą została Carmen Chluba Oli a ojcem Akim Hajduska.

Carmen urodziła cztery szczenięta – 3 suczki i 1 pieska.

Zarówno mama, jak i maluchy czują się dobrze.

Nowa Silka w naszej hodowli

Pierwszego maja dołączyła do nas nowa suczka – Neela z Hedvabneho Domu. Neela pochodzi z Czech, urodziła się 25 lutego 2021 roku.

Nasza psia gromadka przywitała ją radośnie i szybko zaakceptowała. Neela ma dopiero 9 tygodni. Stopniowo uczy się reguł i zasad panujących w psim świecie. Poznaje otoczenie, chętnie się bawi i szaleje w ogrodzie.

Poniżej zdjęcia naszej małej dziewczynki <3

(autor zdjęć: Petra Perschalova, hodowla „z Hedvabneho Domu, Cz)

Jesteśmy w ciąży :)

Dzisiaj razem z Carmen odwiedziliśmy naszą cudowną lekarz weterynarii – dr Anię. Doktor wykonała badanie USG, które wykazało, że Carmen jest w ciąży.

Szczeniaczki przyjdą na świat za 6 tygodni. Trzymajcie kciuki za nas i za przyszłą mamę!

Tatą zostanie piękny pies z Czech – Akim Hajduska – Młodzieżowy Champion Czech, Champion Słowacji i Grand Champion Słowacji.

Informacje o Carmen znajdziesz w zakładce „suczki”. Poniżej przedstawiamy Wam zdjęcia Akima.

Mioty 2021

Na ten rok zaplanowane mamy dwa mioty. Po raz ostatni mamą zostanie nasza piękna championka Pet Pursuit Caramel Touch aka PIKO. Piko zbliża się do wieku emerytalnego, ale nadal jest w doskonałej kondycji. Tym razem będzie jej towarzyszył pies przybyły z zagranicy, ale mieszakający w Polsce.

Drugi miot zaplanowany jest od naszej młodszej suni Carmen Chluba Oli. Jeśli warunki związane z COVIDem pozwolą, krycie odbędzie się za granicą.

Obydwie suczki pozytywnie przeszły w tym roku pozytywnie badanie oczu ECVO u doktora Garncarza.

Chętnych zapraszamy do zapisu na listę oczekujących

Koty w Chluba Oli

Nasza rodzina powiększyła się o dwóch nowych członków.

Zamieszkały z nami dwie piękne kotki rasy Rosyjski Niebieski z hodowli Avari:

  • Dancing Blossom Avari aka BLOO
  • Billie Holiday Avari aka BOSCA

Pożegnanie Ozziego

Nasza hodowla poniosła ogromną i bolesną stratę. Za tęczowy most odszedł nasz kochany Ozzy Chluba Oli. Ozzy był i na zawsze pozostanie naszą ogromną chlubą. Nasze serca krwawią, ale jesteśmy wdzięczne, że było nam dane spędzić razem długich pięknych 16 lat.

Amar i Ola na wakacjach

Długo ociągałam się z ukończeniem książki. Zawsze jest tyle spraw i obowiązków dookoła, że ciężko znaleźć czas, aby w spokoju usiąść i skupić się na pisaniu.

Dlatego wzięłam urlop, podczas którego mam zamiar dokończyć moje małe dzieło. Na cel podróży wybrałam moją ukochaną Grecję. Towarzyszy mi Amar.

Przesyłamy pozdrowienia ze słonecznej Grecji!

P.S. Nie bójcie się, całe stado jest w bezpiecznych rękach mojej mamy 🙂